Графік роботи:

Пн-Пт-900-1900

Сб-1000-1500

Нд-вихідний

×

Обв'язка твердопаливного котла

  • Обв'язка твердопаливного котла

Основні проблеми звичайної обв'язки твердопаливного котла

Виділимо два головні фактори:

  1. Під час роботи обладнання в режимах, близьких до максимальної теплової потужності, навіть автоматичне закриття регулюючої засувки або відключення вентилятора не зменшує інтенсивність горіння палива. Це з великою інертністю твердопаливних котлів. В результаті теплоносій закипає, що викликає рясне пароутворення. Підвищення тиску в системі може призвести до поривів на потенційно слабких ділянках.
  2. При великому контурі системи опалення температура в звороті може опускатися до 30°C і нижче. Тому на поверхні теплообмінника починають конденсуватися продукти згоряння дров або вугілля. Велика кількість конденсату активізує корозійні процеси та обладнання виходить з ладу на 5-7 років раніше за встановлений експлуатаційний термін.

Уникнути таких наслідків можна, змонтувавши обв'язку твердопаливного котла за більш прогресивною схемою.

обв'язування котла

Ефективна та безпечна обв'язка твердопаливного котельного обладнання

Наведена схема відрізняється застосуванням триходового змішувального клапана з терморегулятором та групи безпеки. Завдяки цьому вдається уникнути озвучених проблем.

  • Група безпеки укомплектована контрольним манометром, що показує тиск у системі, регульованим запобіжним клапаном, що скидає теплоносій при перевищенні встановленої межі, та автоматичним повітровідвідником, що стравлює утворювану пару. Завдяки цьому пристрою забезпечується безпечна експлуатація системи навіть під час закипання теплоносія.
  • Триходовий клапан дозволяє вирішити проблему появи конденсату. При зниженні температури теплоносія у зворотній магістралі нижче встановленого значення (зазвичай близько 50°C), виносний термодатчик дає сигнал, що управляє. Відкривається клапан забезпечує підігрів води за рахунок розведення гарячої робочої рідини, що надходить по малому контуру з гілки системи, що подає. В результаті вирішується проблема утворення конденсату, а для нагрівання чергової порції теплоносія потрібно менше енергії.

Особливо відзначимо доцільність встановлення циркуляційного насоса саме на звороті. Це найбільш безпечне місце для монтажу, оскільки обладнання цього типу не здатне витримувати різке підвищення температури. При монтажі на магістралі, що подає, насос набагато частіше виходить з ладу.

Реалізація такого рішення не потребує значних фінансових вкладень. А збільшений термін служби котла та забезпечення безпеки дозволяють окупити встановлення додаткових пристроїв за 1-2 сезони. Рекомендуємо застосовувати подібну схему для придбаного у нас котельних твердопаливних агрегатів.

Обв'язування котла з теплоакумулюючою ємністю.

Переваги теплоакумулятора: накопичення надлишкового тепла та подальша його поступова витрата. Теплоакумулятор дозволяє зробити систему опалення економічнішою, автономнішою, вирівняти температурні навантаження.

Теплоакумулятор має підключення до котла – мале коло, і опалювальної системи – велике коло.

• Мале коло. Принцип роботи ємності, що акумулює, заснований на відборі з нижньої частини бака остиглої води в котел і подачі гарячої води вгору ємності, при цьому не відбувається інтенсивного змішування води, так як питома вага гарячої води менше холодної. Циркуляційний насос відбирає охолоджену частину теплоносія, доки бак не заповниться гарячою водою. Для контролю надходження та температури теплоносія використовується змішувальний вузол.

• Велике коло полягає у подачі теплоносія до радіаторів. Циркуляційний насос, розташований на зворотній лінії, подає охолоджений теплоносій із системи опалення, витісняючи гарячу воду. Цей контур працює, поки в приміщенні не набереться конкретна задана температура (температуру регулює кімнатний термостат).

обв'язування котла з буферною ємністю

Обв'язування 2 котлів в одну систему.

У зв'язку з нестабільністю цін на комунальні послуги багато домовласників встановлюють кілька опалювальних джерел:

  • Газовий та електрокотел.
  • Газовий та твердопаливний котел.
  • Твердопаливний та електричний котел.

Мета гібридної системи - може бути як основне нагрівання котлом на твердому паливі, а додаткове джерело тепла спрямоване на підтримку режиму, так і змінна робота в залежності від часу доби або сезону. Наприклад, за нульової температури вигідніше використовувати електро або газовий варіант, за низьких температур на вулиці - ТТК.

обв'язування 2-х котлів

Вибрати твердопаливний котел та комплектуючі до нього пропонуємо по сторінці посилання. Ми здійснюємо і продаж та монтаж.

Переваги нашого магазину
 

Офіційний сервіс

 

Опт і роздріб

 

Перевірка якості продукції

 

Дисконт монтажникам

 

Доставка по Україні

 

Транспортна страховка

(Дякуємо за голос)