Щоб не довелося міняти нові батареї вже через кілька років, дослухайтеся наступних рекомендацій професійної теплотехніки.
Чавунні радіатори — класика, яка не поступається своїми позиціями
Це раніше чавунна батарея асоціювалася із чудовиськом, що висить на стіні. Велика вага, неможливість зняти чи відремонтувати самостійно, непоказний зовнішній вигляд. Сучасні моделі виконані зовсім в іншому стилі.
Цікаві лінії, триканальне компонування, зменшена в 2 рази маса. А всі плюси, характерні для чавунних опалювальних приладів, залишилися:
- Допускається використання в автономних та центральних мережах опалення.
- Можливість експлуатації при високому тиску в системі, несприйнятливість до якості води або іншого теплоносія.
- Значний термін служби, гарантований стійкістю до корозії та електрохімічних процесів.
Якщо дизайн вас влаштовує, можете сміливо вибирати чавунний радіатор для будь-якої системи опалення.
Алюмінієві радіатори — максимальна тепловіддача
За своєю тепловіддачею, це найкращі прилади опалення. Висока теплопровідність матеріалу, продумана каналами, що забезпечує формування потужних і стійких конвекційних потоків. Все це дозволяє прогріти кімнату за лічені хвилини.
Але є низка особливостей, що істотно впливають на сферу застосування.
- Висока чутливість до якості теплоносія. Наявність домішок, підвищений рН викликають посилене виділення водню, здатного зруйнувати прилад досить швидко.
- Можливість виникнення електрохімічних реакцій у місцях з'єднання зі сталевими, мідними, латунними трубами та фурнітурою. Внаслідок цього активізуються корозійні процеси.
Якщо ви можете гарантувати якість води в центральній системі опалення, яка обслуговує ваш багатоквартирний будинок, алюмінієві радіатори можна ставити. Якщо такої впевненості немає, виберіть модель з інших матеріалів. Рекомендована сфера застосування алюмінієвих радіаторів — автономні системи.
Біметалічні радіатори — підвищена надійність та стиль
Радіатори цього типу являють собою сталевий колектор з алюмінієвим ребра. Саме завдяки цьому біметалеві радіатори стійкі до електрохімічної корозії, невибагливі до якості теплоносія. А по тепловіддачі практично не поступаються алюмінієвим батареям.
- Універсальність. Сфера застосування мало обмежена. Біметалеві радіатори успішно експлуатуються в центральних та автономних мережах. Спочатку біметал розроблявся спеціально для центральних систем опалення.
- Висока теплова інертність, завдяки якій радіатори довше зберігають тепло.
- Витримують тиск понад 40 атмосфер.
- Великий вибір типорозмірів.
- Великий вибір дизайну. Гладка поверхня. Можливість завдати фарби.
- Тривалий термін служби не менше 15 років.
Сталеві радіатори — ефективна робота навіть за невисокої температури в системі
Радіатори із сталі отримали досить широке застосування у різних мережах опалення. Але конструктивні рішення, прийняті при виробництві, також впливають на допустиму область експлуатації.
- Панельні сталеві радіатори відмінно працюють навіть у системах з невисокою температурою теплоносія. Велика площа випромінювання дозволяє швидко нагріти будь-яке приміщення. Але невеликий переріз штампованих каналів робить прилад вимогливим до домішок у воді. Прочистити такий радіатор практично неможливо. Тому варто встановлювати такі прилади в автономних мережах, наприклад у зв'язці з конденсаційними котлами.
- Трубчасті сталеві радіатори позбавлені такого недоліку, тому сфера застосування не має обмежень. Подобається таке рішення, тоді використовуйте будь-яку систему опалення.
Керамічні радіатори — нове слово у теплотехніці
За своєю суттю це звичайний трубчастий радіатор. Але він додатково обладнаний передньою керамічною панеллю. Завдяки цьому з'явилася можливість забезпечити роботу опалення не тільки за рахунок конвекційних потоків, але й інфрачервоного прямого випромінювання. Керамічні радіатори можуть експлуатуватися у будь-яких системах.
Всі перелічені види радіаторів представлені у нашому магазині. Вибирайте, замовляйте, допоможемо визначитись із оптимальною моделлю для ваших умов.