Види батарей опалення, які вибрати?
Такий елемент опалювальної системи, як радіатор – придбав за останні кілька років привабливий дизайн, додав у функціональності та розділився на кілька груп. На заміну радянським чавунним батареям прийшли пристрої із максимально ефективним продуманим дизайном. Кожен вигин приладу сприяє більш якісному транспорту тепла від теплоносія до споживача.
Біметалічні радіатори опалення – все найкраще разом
Влаштовані біметалічні радіатори таким чином, щоб ідеально поєднувати всі переваги сталевих та алюмінієвих батарей. Основа у вигляді сталевих колекторів спокійно переносить будь-який тиск у системі, а корпус з алюмінію суттєво підвищує тепловіддачу. Наділені наступними вигідними відмінностями:
малий діаметр каналів для теплоносія дозволяє скоротити його кількість у пристрої, тим самим прискорити нагрівання секцій.
більше стійки до механічних пошкоджень;
легко витримують перепади тиску (до 37 атмосфер);
підходять для будь-якого виду опалення (централізоване, автономне);
не бояться корозії.
Всі біметалічні батареї є універсальним елементом опалення, який виконує опалювальні, естетичні та економічні функції.
Алюмінієві радіатори опалення – раціональна досконалість
Ідеально вивірений ергономічний дизайн, відповідність вимогам щодо міцності та вигідна вартість – це алюмінієві радіатори у спектрі корисності для споживача. Внутрішні поверхні приладу проходять протикорозійну обробку, тому якість теплоносія аж ніяк не впливає на ефективність роботи. Випробування на міцність і тиск, що витримується, гарантують користувачу стабільну і довгу службу.
Мають малу вагу, що дозволяє здійснювати монтаж якісно та швидко. Догляд у процесі експлуатації полягає у протиранні пилу на пристрої. Висока тепловіддача, різноманітність форм та велика палітра кольору на додачу до економічності та довговічності. Це характеристики користувача, якими наділені алюмінієві батареї опалення.
Прилади поділяються на кілька підвидів:
За номінальним тиском – звичайні (до 6 атмосфер) та посилені (до 16 атмосфер).
За висотою – 300 і 500 міліметрів.
За кількістю секцій – 3, 5, 10,15, і т.д.
Кожна секція може мати різну потужність та розмір, але працюють опалювальні прилади з алюмінію, як єдиний механізм по «доставці» власнику якісного та приємного тепла.
Сталеві радіатори опалення – проста вигода
Сучасні сталеві радіатори не поступаються за рівнем тепловіддачі приладам з інших матеріалів, але вигідно відрізняються за співвідношенням потужність / розмір. За однакових показників у потужності, вони мають скромніші габарити і займають менше місця. Цьому сприяє конструкція із застосуванням кількох елементів.
Складається обігрівальний комплекс із панелі з теплоносієм та гофрованої пластини, яка відіграє роль підсилювача тепловіддачі. Буває полегшений варіант – без ребра (металевої гофрованої пластини). Також існує кілька варіантів виконання з кількістю поєднань елементів пристрою:
«33» - три панелі та три пластини, найпотужніший варіант;
«22» - комбінація з двох панелей та пластин;
«21» - дві панелі з ребра між ними;
«11» - по одному компоненту;
«10» - тільки теплоносій.
По суті, сталеві батареї панельного типу – це інструмент для отримання якісного та стабільного обігріву, який у рази збільшить показник комфортності для любителів теплої атмосфери. Якщо тиск у системі не перевищує дев'ять цифр, то це оптимальний варіант для підвищення ефективності опалення.