Способи очищення води
Зміст
- Способи очищення води зі свердловини або водопроводу
- Механічна.
- Сорбційна.
- Іонообмінне очищення.
- Мембранна.
- Електрохімічна.
- UV-дезінфекція.
- Які картриджі для фільтра вибрати?
- Вибір фільтру для води залежно від забруднення води.
- Додаткові параметри, які потрібно мати на увазі при виборі фільтру для води.
Вода під час фільтрації проходить через особливе середовище, очищається від шкідливих частинок, змінює свої властивості на краще. Для фільтрів кожного виду передбачено свій ресурс ефективності. Поки є цей ресурс, вода на виході безпечна для споживання людиною. Забруднений фільтр втрачає свою здатність забезпечувати допустимий вміст домішок та підлягає заміні. Пристрої різняться за типами фільтрації.
Механічна фільтрація
Мета цього виду очищення — видалити з води нерозчинні домішки мінерального та органічного походження. Хімічні реагенти не застосовуються. Традиційно механічну фільтрацію використовують на попередньому етапі комплексної обробки.
Сорбційне очищення
Використовується здатність поглинання пористих матеріалів, що входять до складу фільтруючого пристрою. Забруднення притягуються, зв'язуються та утримуються. На виході виходить чиста рідина. Один із найпоширеніших наповнювачів — вугілля. Він ефективно працює з органікою, неорганічними речовинами та сполуками хлору.
Недорогі сорбційні фільтри мають суттєвий мінус — великі габарити. Це необхідний захід для можливості організувати численні шари наповнювача. Тільки так забезпечується якісне очищення від забруднень.
Фільтри з вугільним наповнювачем піддаються промиванню водою високої температури. Це дозволяє усунути бактерії, підвищити якість води, збільшити термін експлуатації пристрою.
Іонообмінна або пом'якшувальна фільтрація
У системах іонообмінної фільтрації використовується іонообмінна смола, спрямована на зниження жорсткості води. Монтаж таких систем є досить складним, вартість висока. Проте очищення не вважається повноцінним.
Мінус:
- з води не можна усунути або нейтралізувати сільськогосподарські хімікати, мінеральні домішки, солі важких металів;
- необхідність регенерації;
- малий ресурс.
Мембранне очищення
Мембрана дозволяє очистити води до 0,0001 мікрони, видаляючи з води 99% частинок, включаючи віруси та бактерії. У мембранному фільтрі використається комплексна дренажна система. До кожного типу домішок призначено своє відділення. За рахунок дренажу мембрани залишаються чистими. Але при тривалій роботі домішки накопичуються настільки, що негативно впливають на властивості самих мембран та результати очищення води, тому мембрани потрібно міняти своєчасно. Використовується в побутових цілях для очищення питної води як зворотній осмос.
Електрохімічна
Призначена для очищення рідина піддається впливу електроструму. Відбувається розпад шкідливих частинок на безпечні сполуки. Фільтраційний комплекс має невеликі розміри та простий в експлуатації. Не потрібне застосування хімічних реагентів, але бактерицидне очищення проводиться досить ефективно. Серед недоліків можна відзначити високу енергоємність установок та досить малу продуктивність.
UV-обробка
Дезінфекція за допомогою ультрафіолетового опромінення вважається екологічно безпечним способом очищення. УФ-промені універсальні, оскільки працюють із усіма типами забруднень. UV-установки відрізняються невисокою ціною та відсутністю потреби в обслуговуванні. Після проходження крізь фільтр структура води залишається незмінною. Шкідливі домішки знищуються, а корисні елементи залишаються.
Вибір картриджів фільтрів для води
Вибір змінного блоку залежить від типу фільтра та бажаного результату.
У традиційний глечик встановлюються картриджі з різними наповнювачами для комплексної обробки. У магістральних та проточних фільтрах кожен картридж призначений для певного типу очищення. Існують універсальні блоки для виконання одразу кількох видів очищення.
При виборі орієнтуйтеся на такі правила:
- як обов'язкова функція у фільтрувальній установці повинна бути механічна очищення до 5-20 мкм;
- при глибокому очищенні тонкість фільтрації становить 0,02-0,0001 мкм - фільтр осмос;
- при високому вмісті у воді заліза вибирайте спеціально для цього призначену установку - фільтр комплексного очищення води ;
- з твердою водою найкраще справляються іонообмінні блоки;
- щоб усунути хімічні домішки та покращити смак води використовуйте вугільний фільтр - проточний фільтр під мийку< /a>.
Які способи очищення води зі свердловини або водопроводу вибрати за типом забрудненості води
Специфіка забруднень впливає на ефективність очисної системи і, зрештою, на якість води, що споживається. Для визначення списку домішок та їх відсоткового співвідношення проводять аналіз рідини. Він допомагає визначитися із покупкою фільтра.
Проблема |
Відповідний фільтр |
Жорстка вода |
Іонообмінний |
З високим вмістом солей |
Іонообмінний |
Пісок та тверді частинки |
Механічний |
Сторонній запах |
Сорбційний |
Запах хлору |
Сорбційний |
Запах сірководню |
Сорбційний |
Запах хімічних реагентів |
Сорбційний |
Запах нафти |
Система зворотного осмосу (мембранний) |
Мутна вода |
Система зворотного осмосу |
Запах фенолу |
Система зворотного осмосу |
Відчувається солоність води |
Іонообмінний |
Відчувається кислотність води |
Сорбційний |
Інші важливі параметри під час вибору фільтру для води
Основні функції фільтрів описані. Але при виборі очисного пристрою для дому важливо звертати увагу на інші параметри.
- Фільтри для холодної та гарячої води
У більшості випадків фільтруючі пристрої розраховані на роботу з холодною водою. «Стеля» температури становить 40°C. Але можливість очищати гарячу воду також є. Потрібно тільки підібрати варіант, де передбачена висока температурна межа до 90-98°C.
- Продуктивність
Продуктивністю прийнято вважати пропускну здатність модуля. Виражається у літрах за хвилину. Найнижчий показник — у систем зворотного осмосу або мембранних фільтрів. У їхніх випадках вода повільно проникає через мембрану, об'єм очищеної за хвилину рідини виходить незначним.
Найпростіше визначитися, який об'єм води необхідний сім'ї на день. Виходячи з цієї цифри вести підбір фільтруючого пристрою.
Будь-який модуль гарантує ефективне очищення певного об'єму рідини. Необхідно стежити за цим показником, щоб не пропустити момент, коли потрібно замінити витрачений модуль на свіжий.
-
Доступність витратних матеріалів
Слід порівняти робочий ресурс витратних модулів та простоту придбання змінного. Якщо немає можливості вчасно зробити заміну, врешті-решт постраждає якість води, її безпека для здоров'я.
- Виробники фільтрів для води
Фільтри виробляють українські та зарубіжні компанії. Одні міцно утримують свої позиції над ринком. Інші роблять перші кроки. Якщо немає досвіду у виборі очисних систем, краще довіритися виробникам з ім'ям ». Орієнтуватися можна на позитивні відгуки споживачів, рекомендації спеціалістів. На багатьох сайтах ведуться рейтинги, а на форумах у будь-який час можна поставити питання, що цікавить, тільки пам'ятайте, якісну консультацію можна отримати тільки у фахівця.
Рейтинг:
- Aquafilter
- Organic
- Leader
- Aquakut
- Ecosoft/Filter1/Наша Вода
- Raifil
- Аквафор
- Zepter
- Brita
- Бар'єр.
- Ціна на фільтри
Якщо вас зацікавив певний тип фільтрів або навіть певна модель, дізнайтеся про її вартість можна за посиланням. Занадто низька або набагато завищена ціна пропозиції змушує задуматися про фальсифікацію або величезну націнку.
- Сертифікати
Будь-який пристрій потрапляє на ринок із якісною документацією. Щоб розвіяти сумніви, попросіть продавця надати оригінальний сертифікат — на кольоровому бланку із синіми печатками та підписами. Більш детальну інформацію про фільтри для води можна дізнатися на сайті АРМА ЛЮКС.