Всі котли тривалого горіння – це котли із сталевим теплообмінником.
Види котлів:
- Котли циліндри або свічки. Виробники: Стропува, Candle, Swag та ін.
- Котли тривалого горіння з автоматикою та турбіною-вентилятором. Виробники: ДТМ, Альтеп, Фенікс, Котлант, Крафт, Мартен, Лафат.
- Чавунні котли: Roda, Viadrus, Demrad, Calgoni, Sime, Ferroli.
- Піролізні котли. Виробники: Roda, Atmos, Котеко.
- Пелетні котли. Виробники: Roda, Фенікс, Altep, Лафат, Крафт, Данко, Корді, Мартен.
- Котли плити. Переважно це українські виробники: Данко, Корді-вулкан, Мартен, Protech.
- Традиційні котли на вугіллі та дровах: Кронас, ДТМ, Котлант, Мартен, Крафт, Протеч.
Тривалість горіння палива:
Від чого залежить цикл завантаження та ККД:
- від співвідношення площі та потужності котла;
- від тепловтрат будівлі;
- від калорійності палива.
Тривалість спалювання палива за зменшенням:
- Лідер у своїй сфері – це пеллетні котли або їх ще називають автоматичні твердопаливні котли. Такий показник якості обґрунтований наявністю біля котла бункера та шнека. У міру згоряння палива в котел автоматично по шнеку надходять гранули. Тривалість закладки залежить від місткості бункера. Завантажувати паливо в цих моделях доводиться раз на тиждень (іноді місяць).
- Котли циліндри. Особливість цього котла – це велика топка. Топити вигідно лише дровами (вугілля коксується). Тривалість горіння до 2 діб. Недоліком цих котлів є велика витрата палива (вдвічі більше, ніж у класичних котлах тривалого горіння). Тому вигода у котлах свічках є, якщо є безкоштовні дрова.
- Котли тривалого горіння. Котли відрізняються «всеїдністю» Тривалість спалювання вугілля становить близько 2-ї доби, дров до 20 годин. Дана серія котлів найбільш доступна за ціною та універсальна на вибір палива.
- Піролізні або дров'яні котли. Цикл горіння загалом становить 12-18 годин. Головний критерій, щоб досягти таких результатів, дрова повинні мати вологість не більше 22% (сушіння дров понад 2 роки). Котли прості в управлінні та обслуговування, оскільки досягається максимальне згоряння палива.
- Котли плити, недорогі твердопаливні класичні котли та чавунні моделі мають показник 4-8 годин. Ефективність підняти можна за рахунок використання додаткового обладнання: автоматики або ланцюжкового регулятора тяги.
Наприкінці, якщо Ви читаєте опис до твердопаливного котла і серед характеристик вказано «горіння 2-3 діб» і це не пелетний котел, знайте, Вас ОБМАНУЮТЬ!
Як збільшити тривалість горіння котлів:
- Утеплити приміщення.
- Утеплити димар. При розпалюванні палива використовувати каталізатор проти відкладення сажі.
- Встановити буферну ємність. Акумулююча ємність - це обов'язковий пристрій у зв'язці з ТТ котлом (виключення тільки пеллетні котли).
- Встановити механічний регулятор тяги або ще краще автоматику для ТТ котла.
- Можна використовувати триходовий клапан, але найкраще змішувальний вузол laddomat із включенням від температури димових газів. Подачу тепла в систему опалення необхідно регулювати триходовими клапанами за заданими параметрами або незалежною автоматикою.
- Порахувати співвідношення встановлених радіаторів до площі приміщення. Збільшити кількість радіаторів / секцій.
- Від ідеальних показників ефективності котла віддаляє і вологість, і калорійність палива.
Дотримуючись цих правил, Ви позбавитеся купи проблем: з постійним чищенням котла та димоходу (підвищіть котла), економією палива та зниженням кількості завантажень на добу.
І опалення буде максимально комфортним.